Ciągle kupujemy stare samochody

 Po przeanalizowaniu ogłoszeń motoryzacyjnych zamieszczonych w największych serwisach z ofertami sprzedaży można zaobserwować, że rynek sprzedaży używanych samochodów ciągle utrzymuje tą samą prędkość rozwoju.

 

Przeciętna wieku samochodu wystawionego w serwisie  to ok. 10 lat i a jego koszt nieco ponad 19 000 zł. Jednak ta  cena nie oddaje w pełni tendencji rynkowych. W Polsce skupuje się dużo najtańszych aut. Najwięcej poszukiwanych jest w przedziale od 4 tys. do 5 tys. zł. Drugim pod względem popularności zakresem są pojazdy kosztujące od 3 tys. do 4 tys, trzecim - od 5 tys. do 6 tys. zł.

- W do 2010 r. nie zaobserwowano zmian w tych kwestiach. Można zauważyć, że rynek zareagował również na znaczące podwyżki paliw, przez co zainteresowanie samochodami z silnikiem Diesla wyraźnie spadło. Prawdziwy obłęd w sprzedaży pojawił się w samochodach z instalacjami LPG, jednak ich udział nadal nie przekroczył poziomu 10 proc. wszystkich ogłoszeń. Na rynek nie miał wpływu kurs euro, co jest widoczne w ilości samochodów sprowadzanych z zagranicy. Wysokie ceny paliw na pewno odbiją się na samochodach o wysokich pojemnościach, nie posiadających instalacji LPG.

 

 

Joomla!

Webmaster: Łukasz Jaworski
Opti Katalog Katalog stron internetowych Katalog stron firmowych Katalog stron Pozycjonowanie stron Samochody Samochody Katalog Stron Q Izuei Dobre Strony Promocyjny serwis informacyjny dla firm Katalog stron x Inne Katalog stron Katalog HQ